Mikroskop KAPS SOM 62 - na podstawie jezdnej

Innowacyjna technologia

Stosowany jest do optymalnego oświetlenia i powiększenia pola zabiegowego. Dzięki zaawansowanym technicznie układom optycznym i oświetleniowym, innowacyjny zabiegowy mikroskop stomatologiczny zapewnia idealną widoczność nawet w najtrudniej dostępnych częściach jamy ustnej, wpływając tym samym na precyzję wykonywanych zabiegów. Równomierne oświetlenie zarówno całego obszaru znajdującego się w polu widzenia niezależnie od jego wielkości jak i kanału korzenia zęba, przy całkowitej eliminacji cieni oraz refleksów świetlnych pochodzących od instrumentów, nie stanowi żadnego problemu. Wbudowany pomarańczowy filtr zapobiega niekontrolowanej polimeryzacji podczas pracy z materiałami światłoutwardzalnymi.
System balansowania oraz okular o zmiennym odchyleniu w połączeniu z przystawką kątową, zapewniają najwyższy komfort w czasie wykonywanych zabiegów zarówno w tradycyjnej jak i chirurgicznej endodoncji (leczenie kanałowe) oraz mikrochirurgii (resekcje korzeni, zamykanie perforacji wewnętrznej i zewnętrznej), umożliwiając przyjęcie prawidłowej pozycji pracy przez lekarza. Dzięki temu pozycjonowanie innowacyjnego zabiegowego mikroskopu jest płynne, precyzyjne i nie wymaga wysiłku.
Wysokiej jakości stereoskopowa optyka z dużą głębią ostrości obrazu pomaga również w osiągnięciu sukcesu w prawidłowej diagnostyce pacjenta.

Znieczulenie komputerowe - The Wand

Nowoczesna stomatologia bez bólu

Wand to sterowany komputerowo, ekspercki system do bezbolesnego podawania wszystkich znieczuleń miejscowych w stomatologii. Aparat oraz końcówka aplikacyjna to rozwiązania absolutnie unikalne w swojej klasie i chronione patentem na całym świecie. Dzięki nim możliwe stało się opracowanie zupełnie nowych technik znieczuleń, a także ulepszenie metod dotychczas stosowanych.
Wand oferuje Ci eksperckie podejście do znieczuleń. Oznacza to skuteczność, znacznie większy komfort, precyzję i bezpieczeństwo deponowania. Zarówno dla lekarza jak i pacjenta.

Endometr Raypex

Ultranowoczesny endometr z kolorowym ekranem dotykowym i widokiem 3D

Badania potwierdzają, że najdokładniejszą metodą pozwalającą określić długość kanału korzeniowego jest metoda elektryczna. Najnowsze technologie wykorzystane w endometrze firmy VDW zapewniają uzyskanie precyzyjnych wyników pomiarów oraz wyjątkową wygodę użytkowania.
Wyjątkowy kolorowy ekran dotykowy, podobny do stosowanych w tzw. smartfonach, pozwala na wygodną obsługę urządzenia. Prezentacja położenia i ruchu pilnika w całym kanale korzeniowym oraz dodatkowe powiększenie okolicy okołowierzchołkowej (Apical Zoom), zrealizowane w optyce 3D, zapewniają doskonałą wizualizację w trakcie pomiaru.

Mikrosilnik X-Smart

Najnowocześniejszy mikrosilnik endodontyczny z kątnicą

Posiada duży czytelny kolorowy wyświetlacz i ergonomiczne przyciski. Cechuje go prosta, intuicyjna obsługa, która ułatwia lekarzowi pracę.

Mikrosilnik X-Smart Plus posiada również inne cenne cechy:

 • Ruch oscylacyjny Wave•One oraz rotacja ciągła.
 • Niezwykle szybki wybór pilnika dzięki zastosowaniu szerokiej biblioteki pilników z oznaczeniami kolorystycznymi ISO.
 • Przycisk włączania i wyłączania na rękojeści mikrosilnika.
 • Doskonała widoczność oraz łatwy dostęp dzięki zastosowaniu miniaturowej główki kątnicy.

Pracownia Rentgenowska

Oferujemy następujące metody wykonywania zdjęć
panoramiczne – jest to zdjęcie rentgenowskie przedstawiające ogólny stan wszystkich zębów oraz struktur je otaczających jak kości szczęki i żuchwy, stawy skroniowo-żuchwowe i częściowo zatoki szczękowe.
cefalometryczne – potocznie nazywane „tele” jest rodzajem zdjęcia rentgenowskiego wykorzystywanego najczęściej w ortodoncji w celu diagnostyki wad zgryzu, oceny wzrostu twarzy i ustaleniu planu leczenia.
punktowe – zdjęciem zębowym nazywamy zdjęcie rentgenowskie ukazujące od 1 do maksymalnie 4 zębów sąsiadujących ze sobą. Jest to tzw. zdjęcie celowane wykonywane w celu dokładnej oceny konkretnego zęba, bądź grupy zębów.

Sterylizatornia

Nasza klinika posiada dwa aparaty ciśnieniowe

Dbając o sterylność wszystkich narzędzi, korzystamy z dwóch aparatów ciśnieniowych (autoklawów).

Pentamix 2 3M ESPE

Niezawodne efekty mieszania

Mieszalnik do mas wyciskowych Pentamix 2 umożliwia jednorodne mieszanie bez pęcherzy powietrza, zapewniając obsługę przyjazną dla użytkownika i pozwalając łatwo uzyskać jednorodną mieszaninę bez skaz.

Mikrosilnik RECIPROC VDW GOLD

Prostszy i bezpieczniejszy sposób na opracowanie kanału korzeniowego

System RECIPROC to nowa koncepcja endodoncji jednoinstrumentowej nie wymagająca pracy sekwencją instrumentów, która umożliwia bezpieczne opracowanie kanału korzeniowego tylko jednym instrumentem i pozwala osiągać powtarzalne i przewidywalne wyniki. Kanał korzeniowy opracowany pilnikami RECIPROC umożliwia efektywną irygację oraz obturację termiczną i obturację na zimno. Mikrosilnik RECIPROC charakteryzują  takie cechy jak:

 

Łatwość

 • Jeden instrument opracowuje jeden kanał.
 • Nie ma potrzeby zmian pilników w trakcie leczenia.
 • Nie ma konieczności wstępnego opracowania kanału pilnikami ręcznymi.
 • Łatwa do nauki metoda pracy.

 

Bezpieczeństwo

 • Ryzyko złamania instrumentu w kanale jest zminimalizowane dzięki precyzyjnym ruchom oscylacyjnym.
 • Większe bezpieczeństwo dla pacjenta oraz personelu dzięki jednorazowym, sterylnym instrumentom.
 • Zredukowany efekt zmęczenia materiału.

 

Oszczędność czasu

 • Mniej kroków w procedurze leczenia.
 • Nie ma potrzeby czyszczenia i sterylizacji instrumentów.

Super Endo Beta

Bezprzewodowe innowacyjne urządzenie do wypełniania kanału termoplastyczną płynną gutaperką

Urządzenie umożliwia wprowadzenie uplastycznionej gutaperki wprost do kanału. Taka metoda kondensacji termoplastycznej gutaperki zapewnia łatwe i szybkie wypełnienie systemu kanałowego. Uplastyczniona gutaperka idealnie adaptuje się do nieregularnego kształtu kanału gwarantując szczelne wypełnienie na całej jego długości. Urządzenie łączy w sobie najnowocześniejsze osiągnięcia elektroniki w połączeniu ze szczególną dbałością o szczegóły. Uplastycznienie gutaperki oraz dozowanie są kontrolowane mikroprocesorem zwiększając komfort pracy oraz możliwość uzyskania jeszcze lepszego sukcesu klinicznego.