Klinika w Katowicach - tel.: (+48) 884 604 884 | Oddzwaniamy na nieodebrane połączenia!
Ціни та послуги

ZABIEGI NA TWARZ I CIAŁO

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to zabieg polegający na dostarczeniu substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych w głębokie warstwy skóry. Mezoterapia pozwala na odmłodzenie i poprawę wyglądu skóry, redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, a nawet zapobieganie łysieniu i wypadaniu włosów.

Mezoterapia jest niechirurgicznym zabiegiem wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki mnogości i różnorodności substancji (koktajli do mezoterapii) stosowanych podczas zabiegu, mezoterapia wykorzystywana jest do leczenia wielu problemów medycznych i estetycznych. Zabieg może być przeprowadzany na niemalże każdym obszarze ciała – w tym na skórze głowy, a nawet na delikatnej okolicy oczu oraz dłoni.

Mezoterapia igłowa to klasyczny i najbardziej uniwersalny wariant zabiegu. Polega ona na wstrzykiwaniu wybranego koktajlu w skórę przy pomocy igły. Iniekcje wykonywane są na głębokości około 2-3 mm, dzięki czemu możliwe jest ominięcie bariery naskórkowej, przez którą większość substancji aktywnych nie mogłaby przeniknąć. Skórę nakłuwa się w odstępach 5-10 mm. Ze względu na to, że zabieg powoduje pewien dyskomfort, zwykle przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym.

 

Mezoterapia igłowa – włosy, twarz i ciało

Zastosowanie:

– rewitalizacja i regeneracja skóry, poprawa jędrności i elastyczności,

– nawilżenie skóry,

– likwidacja zmarszczek,

– odmłodzenie,

– hamowanie wypadania włosów poprzez głębokie odżywienie cebulek włosowych,

– redukcja cellulitu i rozstępów, spłycenie blizn,

– trądzik i blizny potrądzikowe,

– zahamowanie starzenia skóry.

Terapii poddawane są praktycznie wszystkie obszary ciała, jednak najbardziej popularne miejsca to twarz, dekolt i szyja oraz głowa.

Rodzaj preparatu dostosowany jest do indywidualnych potrzeb skóry twarzy Pacjenta/-ki, a pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Dzięki mezoterapii igłowej osiąga się efekt odmłodzonej, zrewitalizowanej i nawilżonej skóry, a dzięki systematycznemu wykonywaniu zabiegów nie tylko poprawia się kondycja skóry, jej elastyczność i spłycają się drobne zmarszczki, ale także wydłuża się efekt wypełnienia kwasem hialuronowym.

Mezoterapia igłowa przeciwwskazania

Zabiegu nie przeprowadza się w następujących przypadkach:

– alergia na substancję do mezoterapii,

– wirusowe, bakteryjne lub grzybicze choroby skóry,

– choroby nowotworowe,

– ciąża i karmienie piersią,

– choroby autoimmunologiczne.

 

Postępowanie przed zabiegiem

 

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu można powrócić do pełnej aktywności po 24 godzinach. Rekomendujemy, by w pierwszej dobie po zabiegu unikać opalania i nie wystawiać skóry na silne zmiany termiczne, a także nie wykonywać nadmiernej aktywności fizycznej, zrezygnować z makijażu oraz sauny czy basenu. Należy dołożyć wszelkich starań, by uniknąć możliwości zakażenia.

 

Cennik

Ceny za zabiegi mezoterapii igłowej są zróżnicowane i zależą od części ciała poddawanej zabiegowi.

Konsultacja lekarska w naszym gabinecie jest bezpłatna, w przypadku wykonania dowolnego zabiegu na umówionej wizycie konsultacyjnej.

 

Poznaj nasze aktualne promocje

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa znalazła zastosowanie w medycynie estetycznej jako preparat redukujący nadmierną aktywność mięśni mimicznych, a co za tym idzie spłycenia zmarszczek. Już u młodych osób obserwujemy dużą aktywność mięśni mimicznych, co związane jest z szybkim trybem życia, dużą aktywnością i stresem. Częste kurczenie się mięśni powoduje powstanie najpierw płytkich, a później coraz głębszych zmarszczek.

Toksyna botulinowa aplikowana jest przez lekarza poprzez płytkie wkłucie cienką igłą w oczyszczoną oraz odtłuszczoną skórę. Dzięki temu substancja dociera w określone miejsce, działając tylko w obrębie mięśni, gdzie została podana (ilość dostosowywana jest indywidualnie podczas konsultacji i uzależniona od aktywności mięśni). Zabieg jest stosunkowo krótki, trwa 20-30 minut w zależności od miejsca stosowania botuliny. Wbrew niektórym opiniom nie jest bolesny oraz nie wymaga stosowania znieczulenia miejscowego.

 

Terapia zmarszczek na twarzy i nadpotliwości

Miejsca podania:

– zmarszczki między brwiami – tzw. „lwie zmarszczki”,

– zmarszczki poprzeczne czoła,

– zmarszczki wokół oczu – „kurze łapki”,

– zmarszczki nosa – „króliczki”,

– nadpotliwość dłoni, stóp, pach.

Mimo że preparat podawany jest w małej ilości do mięśnia, co powoduje spadek jego aktywności zupełnie nieodczuwalny dla Pacjenta/-ki, to efekty spłycenia zmarszczek są bardzo zadawalające. Efekty są zauważalne po ok. 3-7 dniach. W celu utrzymania efektów zaleca się powtarzanie zabiegu co mniej więcej 6-8 miesięcy (czas ten jest indywidualny ze względu na osobniczy metabolizm, dietę oraz aktywność fizyczną).

Toksyna botulinowa przeciwwskazania

Wykluczeniem do zabiegu jest:

 

Postępowanie przed zabiegiem

 

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu należy nie przyjmować pozycji leżącej przez ok. 4 godziny oraz zredukować aktywność fizyczną.

 

Cennik

Ceny za zabiegi toksyną botulinową są zróżnicowane i zależą od części ciała poddawanej zabiegowi.

Konsultacja lekarska w naszym gabinecie jest bezpłatna, w przypadku wykonania dowolnego zabiegu na umówionej wizycie konsultacyjnej.

 

Poznaj nasze aktualne promocje

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje w organizmie człowieka w największym stężeniu w skórze właściwej. Zdecydowanie największą jego zaletą jest jego wyjątkowa zdolność do wiązania wody w skórze właściwej – w młodej skórze znajduje się wystarczająca ilość kwasu hialuronowego, co gwarantuje jej jędrność, gładkość i elastyczność, a więc i piękny wygląd. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze zaczyna stopniowo maleć, co oznacza, że traci ona zdolność do wiązania wody i staje się bardziej podatna na powstawanie zmarszczek.

Wypełnianie zmarszczek usieciowionym kwasem hialuronowym to teraz jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. W zależności od stopnia usieciowienia, posiada on różną gęstość oraz stopień wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu charakteryzuje się różną trwałością w zabiegach medycznych, do których jest wykorzystywany.

 

Terapia zmarszczek na twarzy i korekta kształtu ust, nosa

Podstawowe obszary:

– bruzdy nosowo – wargowe,

– linie marionetki,

– dolina łez,

– lwia zmarszczka,

– niechirurgiczna korekta kształtu nosa,

– cienie pod oczami,

– powiększenie ust, korekta kształtu, nawilżenie,

– zmarszczki palacza.

Preparat podawany jest podskórnie w miejscu utraconej objętości i elastyczności skóry, chłonąc wodę powoduje spłycenie zmarszczek oraz poprawę objętości i gęstości skóry w danym obszarze. Podanie preparatu jest poprzedzone znieczuleniem danej okolicy kremem znieczulającym, co pozwala zapewnić maksymalny komfort Pacjenta/-ki podczas zabiegu.

Kwas hialuronowy przeciwwskazania

Wykluczeniem do zabiegu jest:

 

Postępowanie przed zabiegiem

 

Postępowanie po zabiegu

 

Cennik

Ceny za zabiegi kwasem hialuronowym są zróżnicowane i zależą od części ciała poddawanej zabiegowi.

Konsultacja lekarska w naszym gabinecie jest bezpłatna, w przypadku wykonania dowolnego zabiegu na umówionej wizycie konsultacyjnej.

Ze względu na ilość przeciwwskazań do zabiegu, istotna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem w celu wybrania odpowiedniego preparatu lub zmianę na metodę alternatywną, która będzie bezpieczna dla zdrowia Pacjenta/-ki.

 

Poznaj nasze aktualne promocje

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza to proces polegający na rozkładzie trójglicerydu znajdującego się w tkance tłuszczowej. W jego wyniku komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi. Uwolnione z nich kwasy tłuszczowe i glicerol trafiają do krwioobiegu, a następnie są metabolizowane i wydalane z organizmu. Proces lipolizy wykorzystywany jest przede wszystkim w medycynie estetycznej. Pozwala on na redukcję miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej bez konieczności używania skalpela. Nieinwazyjność zabiegów lipolizy sprawia, że są one obarczone znacznie mniejszym dyskomfortem i ryzykiem powikłań niż tradycyjna liposukcja (operacyjne odsysanie tłuszczu).

Zabieg lipolizy nie jest wskazany dla osób z dużą nadwagą lub otyłością i nie jest sposobem na leczenie tych dolegliwości  ani na ogólną redukcję wagi. Nieinwazyjne rozbijanie komórek tłuszczowych to zabieg dedykowany osobom o normalnej masie ciała lub niewielkiej nadwadze. Przeprowadza się go w przypadku miejscowego nagromadzenia tłuszczu, zwłaszcza w miejscach odpornych na działanie diet odchudzających i ćwiczeń fizycznych.

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu w wybrany obszar na ciele substancji powodujących rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Przed zabiegiem skóra pokrywana jest preparatem znieczulającym oraz dezynfekowana.

 

Redukcja tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela

Miejsca, w których stosujemy lipolizę:

– plecy,

– brzuch,

– uda część zewnętrzna oraz wewnętrzna,

– boczki,

– ręce,

– podbródek.

Preparat podawany w miejsca z nadmierną akumulacją tkanki tłuszczowej powoduje rozpuszczenie komórek tłuszczowych, z jednej strony zmniejszając ich ilość, a co za tym idzie obwód, z drugiej – zwiększając napięcie skóry. Efekt, który możemy uzyskać to do -4 cm mniej w obwodzie po jednym zabiegu (to ile mniej zależy od metabolizmu organizmu). Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów zalecane jest wykonanie serii zabiegów co ok. 3 tygodnie (to ile zabiegów oceniane jest podczas wizyty konsultacyjnej i zależne od ilości tkanki tłuszczowej oraz osobniczego tempa reakcji na preparat).

Lipoliza iniekcyjna przeciwwskazania

Kiedy nie można poddać się lipolizie iniekcyjnej? Wykluczeniem do zabiegu jest:

– ciąża i karmienie piersią,

– otyłość lub duża nadwaga,

– choroby wątroby,

– niewydolność nerek,

– epilepsja,

– zaburzenia krzepnięcia krwi.

 

Postępowanie przed zabiegiem

 

Postępowanie po zabiegu

 

Cennik

Ceny za zabiegi lipolizy iniekcyjnej są zróżnicowane i zależą od części ciała poddawanej zabiegowi.

Konsultacja lekarska w naszym gabinecie jest bezpłatna, w przypadku wykonania dowolnego zabiegu na umówionej wizycie konsultacyjnej.

 

Poznaj nasze aktualne promocje

Modelowanie twarzy

Wolumetria twarzy, czyli modelowanie konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy. Zabieg wolumetrii twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie usieciowionego kwasu hialuronowego, który zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach, gdzie najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej. Iniekcja odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą igły lub kaniuli.

 

Modelowanie kształtu twarzy – usta, nos, broda

Do zabiegów z wykorzystaniem usieciowionego kwasu hialuronowego zaliczamy:

– wolumetryczną odbudowę kształtu twarzy (policzków, linii żuchwy, utraconej objętości skroni),

– wypełnienie, korekcję kształtu ust,

– korekcję kształtu nosa lub brody.

Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, skroni, okolic żuchwy czy podbródka oraz pozwala uwydatnić kształt twarzy i skorygować jej profil. W ostatnim przypadku stosowane są preparaty większej gęstości, co powoduje dłuższy czas działania i stabilną pozycję preparatu w tkankach.  W efekcie uzyskujemy jednolity, a przede wszystkim naturalny rezultat. Zabiegi polecane są osobom w średnim wieku i starszym, ale nie tylko. Dzięki preparatom przeznaczonym do wolumetrii możemy w dowolny sposób modelować rysy twarzy.

Zabieg wolumetrii, podobnie jak pozostałe zabiegi związane z iniekcją kwasu hialuronowego, wykonywany jest w gabinecie medycyny estetycznej wyłącznie przez wyspecjalizowanego lekarza.

Wolumetria twarzy przeciwwskazania

Wykluczeniem do zabiegu jest:

 

Postępowanie przed zabiegiem

 

Postępowanie po zabiegu

Zabieg nie wyklucza z normalnego funkcjonowania. Należy jedynie pamiętać, aby przez kilka godzin po wyjściu z gabinetu unikać nadmiernej ekspresji twarzy czy dotykania i masowania miejsc iniekcji.

 

Cennik

Ceny za zabiegi wolumetrii twarzy są zróżnicowane i zależą od części ciała poddawanej zabiegowi.

Konsultacja lekarska w naszym gabinecie jest bezpłatna, w przypadku wykonania dowolnego zabiegu na umówionej wizycie konsultacyjnej.

 

Poznaj nasze aktualne promocje

Masz pytania lub chcesz umówić się na wizytę?

Zostaw nam swój numer, oddzwonimy do Ciebie.

  Imię i nazwisko (*)

  Treść wiadomości (*)

  Nr telefonu (*)


  Cała treść zgody.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) przez ORTOMED CLINIC Halina Opalińska z siedzibą w Katowicach przy ul. Bolesława Chrobrego 29, 40-881 Katowice, w celach i w zakresie związanym z otrzymaniem za pośrednictwem telefonii komórkowej informacji o świadczonych usługach zdrowotnych. Mam świadomość, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz konieczne do uzyskania informacji oraz że przysługuje mi prawo do żądania od administratora dostępu do dodanych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Cofnięcie zgody mogę dokonać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Skorzystanie z w/w praw może nastąpić poprzez złożenie odpowiedniego żądania na adres e-mail: kontakt@ortomedclinic.pl. Dalsze informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych, których dotyczy zgoda, znajdują się w Polityce prywatności.


  Cała treść zgody.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) przez ORTOMED CLINIC Halina Opalińska z siedzibą w Katowicach przy ul. Bolesława Chrobrego 29, 40-881 Katowice, w celach marketingu produktów lub usług administratora danych. Mam świadomość, że podanie danych osobowych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo do żądania od administratora dostępu do dodanych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Cofnięcie zgody mogę dokonać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Skorzystanie z w/w praw może nastąpić poprzez złożenie odpowiedniego żądania na adres e-mail: kontakt@ortomedclinic.pl. Dalsze informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych, których dotyczy zgoda, znajdują się w Polityce prywatności.

  x
  Szybki kontakt