(+48) 884 604 884 | Oddzwaniamy na nieodebrane połączenia!
Ціни та послуги Umów wizytę online

Usuwania amalgamatu metodą SMART

Safe Mercury Amalgam Removal Technique
Już teraz możesz to zrobić w Ortomed Clinic gdzie nasi specjaliści przy zastosowaniu bezpiecznej techniki usuwania amalgamatu metodą SMARTprzywrócą nie tylko estetyczną biel Twoim zębom ale przede wszystkim spowodują, że dzięki temu:
➡️ odzyskasz możliwość utrzymania prawidłowego mikrobiomu w całym organiźmie
➡️ pozwolisz aby Twój organizm zaczął pracować prawidłowo
➡️ przez usunięcie amalgamatu zawierającego rtęć pozwolisz aby Twój układ nerwowy przestał cierpieć
➡️ neurotoksyna jaką jest rtęć przestanie zaburzać prawidłowe trawienie i wpływać destrukcyjnie na Twoje jelita
➡️ zmniejszysz ryzyko zachorowania na Hashimoto, gdyż rtęć kumuluje się w tarczycy i ogranicza wychwyt jodu przez połączenie z molekułą która transportuje go. Hamowana jest funkcja dejodynazy i hamuje przekształcanie T4 w T3
➡️ eliminując związki rtęci zmniejszysz ryzyko zachorowania na cukrzycę oraz choroby związane z trzustką
⭐️SMART⭐️ – skrót od Safe Mercury Amalgam Removal Technique czyli metoda usuwania amalgamatów przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich procedur związanych z najwyższym bezpieczeństwem.
Oznacza to, że:
-Twoje ciało zostanie całkowicie osłonięte
-otrzymasz specjalną (swoją) maseczkę, przez którą otrzymasz zewnętrzny dopływ tlenu
-zostanie zastosowany specjalny koferdam
-amalgamaty będą przecinane specjalnymi wiertłami w jak największych kawałkach
-w gabinecie zostanie zastosowany obieg powietrza
-lekarz oraz asysta będą mieli maskę, nakrycie głowy oraz fartuch ochronny
-po zabiegu otrzymasz do płukania specjalny płyn absorbujący resztki amalgamatu
-ząb otrzyma nowe białe, zdrowe, wypełnienie kompozytowe

Znieczulenie komputerowe - The Wand

Nowoczesna stomatologia bez bólu

Wand to sterowany komputerowo, ekspercki system do bezbolesnego podawania wszystkich znieczuleń miejscowych w stomatologii. Aparat oraz końcówka aplikacyjna to rozwiązania absolutnie unikalne w swojej klasie i chronione patentem na całym świecie. Dzięki nim możliwe stało się opracowanie zupełnie nowych technik znieczuleń, a także ulepszenie metod dotychczas stosowanych.
Wand oferuje Ci eksperckie podejście do znieczuleń. Oznacza to skuteczność, znacznie większy komfort, precyzję i bezpieczeństwo deponowania. Zarówno dla lekarza jak i pacjenta.

Endometr Raypex

Ultranowoczesny endometr z kolorowym ekranem dotykowym i widokiem 3D

Badania potwierdzają, że najdokładniejszą metodą pozwalającą określić długość kanału korzeniowego jest metoda elektryczna. Najnowsze technologie wykorzystane w endometrze firmy VDW zapewniają uzyskanie precyzyjnych wyników pomiarów oraz wyjątkową wygodę użytkowania.
Wyjątkowy kolorowy ekran dotykowy, podobny do stosowanych w tzw. smartfonach, pozwala na wygodną obsługę urządzenia. Prezentacja położenia i ruchu pilnika w całym kanale korzeniowym oraz dodatkowe powiększenie okolicy okołowierzchołkowej (Apical Zoom), zrealizowane w optyce 3D, zapewniają doskonałą wizualizację w trakcie pomiaru.

Mikrosilnik X-Smart

Najnowocześniejszy mikrosilnik endodontyczny z kątnicą

Posiada duży czytelny kolorowy wyświetlacz i ergonomiczne przyciski. Cechuje go prosta, intuicyjna obsługa, która ułatwia lekarzowi pracę.

Mikrosilnik X-Smart Plus posiada również inne cenne cechy:

 • Ruch oscylacyjny Wave•One oraz rotacja ciągła.
 • Niezwykle szybki wybór pilnika dzięki zastosowaniu szerokiej biblioteki pilników z oznaczeniami kolorystycznymi ISO.
 • Przycisk włączania i wyłączania na rękojeści mikrosilnika.
 • Doskonała widoczność oraz łatwy dostęp dzięki zastosowaniu miniaturowej główki kątnicy.

Pracownia Rentgenowska

Oferujemy następujące metody wykonywania zdjęć
panoramiczne – jest to zdjęcie rentgenowskie przedstawiające ogólny stan wszystkich zębów oraz struktur je otaczających jak kości szczęki i żuchwy, stawy skroniowo-żuchwowe i częściowo zatoki szczękowe.
cefalometryczne – potocznie nazywane „tele” jest rodzajem zdjęcia rentgenowskiego wykorzystywanego najczęściej w ortodoncji w celu diagnostyki wad zgryzu, oceny wzrostu twarzy i ustaleniu planu leczenia.
punktowe – zdjęciem zębowym nazywamy zdjęcie rentgenowskie ukazujące od 1 do maksymalnie 4 zębów sąsiadujących ze sobą. Jest to tzw. zdjęcie celowane wykonywane w celu dokładnej oceny konkretnego zęba, bądź grupy zębów.
Informacja o wpływie na zdrowie ludzi i na środowisko działalności związanej ze źródłami promieniowania jonizującego.

Działalność związana ze źródłami promieniowania jonizującego w naszej jednostce nie powoduje negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko. Postępowanie naszej firmy ze źródłami promieniowania jonizującego jest zgodne z warunkami zezwolenia Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Katowicach i obowiązującymi wymogami prawnymi w tym zakresie wynikającymi z ustawy prawo atomowe, a także zapewnia minimalizowanie wpływu odpadów na środowisko. Nie ma uwolnień substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z wykonywaniem działalności związanej ze źródłami promieniowania jonizującego.

Sterylizatornia

Nasza klinika posiada dwa aparaty ciśnieniowe

Dbając o sterylność wszystkich narzędzi, korzystamy z dwóch aparatów ciśnieniowych (autoklawów).

Pentamix 2 3M ESPE

Niezawodne efekty mieszania

Mieszalnik do mas wyciskowych Pentamix 2 umożliwia jednorodne mieszanie bez pęcherzy powietrza, zapewniając obsługę przyjazną dla użytkownika i pozwalając łatwo uzyskać jednorodną mieszaninę bez skaz.

Mikrosilnik RECIPROC VDW GOLD

Prostszy i bezpieczniejszy sposób na opracowanie kanału korzeniowego

System RECIPROC to nowa koncepcja endodoncji jednoinstrumentowej nie wymagająca pracy sekwencją instrumentów, która umożliwia bezpieczne opracowanie kanału korzeniowego tylko jednym instrumentem i pozwala osiągać powtarzalne i przewidywalne wyniki. Kanał korzeniowy opracowany pilnikami RECIPROC umożliwia efektywną irygację oraz obturację termiczną i obturację na zimno. Mikrosilnik RECIPROC charakteryzują  takie cechy jak:

 

Łatwość

 • Jeden instrument opracowuje jeden kanał.
 • Nie ma potrzeby zmian pilników w trakcie leczenia.
 • Nie ma konieczności wstępnego opracowania kanału pilnikami ręcznymi.
 • Łatwa do nauki metoda pracy.

 

Bezpieczeństwo

 • Ryzyko złamania instrumentu w kanale jest zminimalizowane dzięki precyzyjnym ruchom oscylacyjnym.
 • Większe bezpieczeństwo dla pacjenta oraz personelu dzięki jednorazowym, sterylnym instrumentom.
 • Zredukowany efekt zmęczenia materiału.

 

Oszczędność czasu

 • Mniej kroków w procedurze leczenia.
 • Nie ma potrzeby czyszczenia i sterylizacji instrumentów.

Mikroskop KAPS SOM 62 - na podstawie jezdnej

Innowacyjna technologia

Stosowany jest do optymalnego oświetlenia i powiększenia pola zabiegowego. Dzięki zaawansowanym technicznie układom optycznym i oświetleniowym, innowacyjny zabiegowy mikroskop stomatologiczny zapewnia idealną widoczność nawet w najtrudniej dostępnych częściach jamy ustnej, wpływając tym samym na precyzję wykonywanych zabiegów. Równomierne oświetlenie zarówno całego obszaru znajdującego się w polu widzenia niezależnie od jego wielkości jak i kanału korzenia zęba, przy całkowitej eliminacji cieni oraz refleksów świetlnych pochodzących od instrumentów, nie stanowi żadnego problemu. Wbudowany pomarańczowy filtr zapobiega niekontrolowanej polimeryzacji podczas pracy z materiałami światłoutwardzalnymi.
System balansowania oraz okular o zmiennym odchyleniu w połączeniu z przystawką kątową, zapewniają najwyższy komfort w czasie wykonywanych zabiegów zarówno w tradycyjnej jak i chirurgicznej endodoncji (leczenie kanałowe) oraz mikrochirurgii (resekcje korzeni, zamykanie perforacji wewnętrznej i zewnętrznej), umożliwiając przyjęcie prawidłowej pozycji pracy przez lekarza. Dzięki temu pozycjonowanie innowacyjnego zabiegowego mikroskopu jest płynne, precyzyjne i nie wymaga wysiłku.
Wysokiej jakości stereoskopowa optyka z dużą głębią ostrości obrazu pomaga również w osiągnięciu sukcesu w prawidłowej diagnostyce pacjenta.

OzoneDTA

OzoneDTA jest urządzeniem do skutecznego bezinwazyjnego zapobiegania i leczenia próchnicy. Zastosowanie fluorków po usunięciu mikroorganizmów, stwarza dobre warunki dla procesów remineralizacyjnych i nie wymaga konieczności ich wypełniania. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga zastosowania znieczulenia. Ponadto wytwarzany przez urządzenie ozon wykorzystywany jest do dezynfekcji kanałów korzeniowych w trakcie leczenia endodntycznego oraz dezynfekcji ran po ekstrakcji zębów wyraźnie przyspieszając gojenie.

SURTRON 50D

SURTRON 50D jest wysokiej częstotliwości urządzeniem elektrochirurgicznym przeznaczonym do bezkrwawych, małych zabiegów operacyjnych.

Urządzenie pozwala na wykonywanie wysoce minimalnie inwazyjnych zabiegów zarezerwowanych niegdyś jedynie dla skalpela, dzięki czemu minimalizowany jest stres pacjenta, a także w znacznym stopniu przyspieszone procesy gojenia.
Polecane do podcinania wędzidełek!

Akcelerator Beyond®

Wybielanie zębów systemem beyond® z użyciem lampy

Akcelerator Beyond® to profesjonalne, gabinetowe urządzenie do wybielania zębów dający znakomite rezultaty wybielania w czasie krótszym niż inne metody wybielania. Całkowity zabieg wykonuje się już w ciągu 60 minut. Podczas filtracji intensywnego niebieskiego światła emitowanego z mocą 150W, światło specjalnie zaprojektowanej żarówki halogenowej przechodzi przez soczewki optyczne i 12 000 światłowodów, dzięki czemu akcelerator Beyond® jest w stanie wyeliminować szkodliwe promienie ultrafioletowe (UV) oraz wysoką temperaturę, dostarczając wiązkę światła o długości fali 480-520 nanometrów. Ta długość fali jest optymalna przy wybielaniu metodami z użyciem światła, co zostało potwierdzone naukowo.

Super Endo Beta

Bezprzewodowe innowacyjne urządzenie do wypełniania kanału termoplastyczną płynną gutaperką

Urządzenie umożliwia wprowadzenie uplastycznionej gutaperki wprost do kanału. Taka metoda kondensacji termoplastycznej gutaperki zapewnia łatwe i szybkie wypełnienie systemu kanałowego. Uplastyczniona gutaperka idealnie adaptuje się do nieregularnego kształtu kanału gwarantując szczelne wypełnienie na całej jego długości. Urządzenie łączy w sobie najnowocześniejsze osiągnięcia elektroniki w połączeniu ze szczególną dbałością o szczegóły. Uplastycznienie gutaperki oraz dozowanie są kontrolowane mikroprocesorem zwiększając komfort pracy oraz możliwość uzyskania jeszcze lepszego sukcesu klinicznego.

Masz pytania lub chcesz umówić się na wizytę?

Zostaw nam swój numer, oddzwonimy do Ciebie.

  Imię i nazwisko (*)

  Treść wiadomości (*)

  Nr telefonu (*)


  Cała treść zgody.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) przez ORTOMED CLINIC Halina Opalińska z siedzibą w Katowicach przy ul. Bolesława Chrobrego 29, 40-881 Katowice, w celach i w zakresie związanym z otrzymaniem za pośrednictwem telefonii komórkowej informacji o świadczonych usługach zdrowotnych. Mam świadomość, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz konieczne do uzyskania informacji oraz że przysługuje mi prawo do żądania od administratora dostępu do dodanych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Cofnięcie zgody mogę dokonać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Skorzystanie z w/w praw może nastąpić poprzez złożenie odpowiedniego żądania na adres e-mail: kontakt@ortomedclinic.pl. Dalsze informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych, których dotyczy zgoda, znajdują się w Polityce prywatności.


  Cała treść zgody.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) przez ORTOMED CLINIC Halina Opalińska z siedzibą w Katowicach przy ul. Bolesława Chrobrego 29, 40-881 Katowice, w celach marketingu produktów lub usług administratora danych. Mam świadomość, że podanie danych osobowych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo do żądania od administratora dostępu do dodanych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Cofnięcie zgody mogę dokonać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Skorzystanie z w/w praw może nastąpić poprzez złożenie odpowiedniego żądania na adres e-mail: kontakt@ortomedclinic.pl. Dalsze informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych, których dotyczy zgoda, znajdują się w Polityce prywatności.

  x
  Umów wizytę online